Trams 4 en 10 onderbroken tussen Hallepoort en Zuidstation

Van maandag 27 april 2026 tot eind april 2027

Gepubliceerd op

De tunnel onder het Baraplein, waarin tram 4 en 10 rijden, is verouderd. Een betonplaat moet vervangen worden. Deze werken zijn noodzakelijk om een vlot verkeer van de trams te garanderen, alsook het comfort en de veiligheid van de reizigers.

Deze werken hebben een impact op de tramlijnen 4, 10, 51 en 81:

  • Tram 4 wordt onderbroken tussen Zuidstation en Hallepoort,
  • Tram 10 wordt onderbroken tussen Zuidstation en Churchill,
  • Tram 51 wordt onderbroken tussen Lemonnier en Zuidstation,
  • Tram 81 wordt vervangen door een T-bus tussen Marius Renard en Zuidstation, en door de tijdelijke buslijn 96 tussen Zuidstation en Drievuldigheid

Talrijke alternatieven (zoals de verlenging van bus 37 tot Zuidstation of de omleiding van bus 50) worden jullie aangeboden. Raadpleeg het plan hieronder of de reiswegplanner om de beste reisweg te vinden.

Waarom deze werken en waarom nu?

In de tunnel onder het Baraplein rijden de trams op twee niveaus, gescheiden door een betonnen plaat van zo’n 40 jaar oud. Die plaat vertoont slijtage door waterinsijpeling en roest.

Door ze nu te vervangen, voorkomen we grotere problemen en risico's. Bovendien zorgt de werf van Metro 3 momenteel voor een gemakkelijke toegang tot de betonplaat. Daardoor kunnen we de duur van de werken zoveel mogelijk beperken

Ben je op zoek naar een alternatief vervoersmiddel?  Download de Floya-app om een deelfiets, step of deelauto te zoeken. Je vindt er alle opties in één app en plant, reserveert en betaalt je rit in een handomdraai. 

Trams 4 en 10

Tram 4 wordt onderbroken tussen Zuidstation en Hallepoort, tram 10 wordt onderbroken tussen Zuidstation en Churchill.

Om tussen Zuidstation en Hallepoort te reizen:

  • Neem metrolijnen 2 of 6
  • Neem bus 48
  • Ga te voet via de Engelandstraat (5 min).

Aan Zuidstation bedienen de trams de haltes van tram 82 bovengronds, in de Overdekte straat. Ze bedienen het metrostation niet.

Komende uit Noordstation rijdt tram 4 verder vanaf Zuidstation naar Wiels via de reisweg van tram 82. Tram 4 bedient de haltes Zweden, Koningslaan, Drukkerij, Orban en Wiels.

Het stuk tussen Hallepoort en Vanderkindere wordt enkel bediend door tram 4, het stuk tussen Vanderkindere en Churchill door tram 7.

Alternatieven

  • Tussen Helden/Vanderkindere en het stadscentrum: tram 92 (richting Louiza, Koning, Park)
  • Tussen Albert en Zuidstation: bus 37 of 48
  • Tussen Albert en Anneessens: bus 48
  • Tussen Sint-Gillisvoorplein en het stadscentrum: bus 50 (richting Kapellekerk, Centraal Station)

Tram 51

De eindhalte van tram 51 is Lemonnier.

Om naar Zuidstation te gaan vanaf Lemonnier, neem je tram 4, 10 of 82.

Aan Lemonnier:

  • Tot 1 mei kan je tram 51 nemen aan de halte richting Zuidstation
  • Vanaf 2 mei bedient tram 51 Lemonnier zoals gewoonlijk

Je kan het Zuidstation ook bereiken via de volgende lijnen:

  • Vanaf Marguerite Duras: metro 2 of 6 in het station IJzer (5 min)
  • Vanaf een halte tussen Arts et Métiers en Lemonnier: tram 82

Vermijd je liever een overstap? Wie slechts 1 halte verder moet, kan eventueel ook wandelen tussen Hallepoort en Zuidstation. De wandeltijd bedraagt slechts 5 minuten. 

Tram 81

Door werkzaamheden op de Bergensesteenweg wordt tram 81 vervangen door een T-bus tussen Marius Renard en Zuidstation.

Na het Zuidstation blijft de reisweg van tram 81 bediend door:

  • Tram 4 en 82 (tussen Zuidstation en Wiels)
  • De tijdelijke buslijn 96 (tussen Zuidstation en Drievuldigheid)

Meer info over deze onderbrekingen vind je in het bericht Vernieuwing van de Bergensesteenweg en Vernieuwing van de Morisstraat en de Antoine Bréartstraat.

Klinkt ingewikkeld? Geen nood: 

  • De routeplanner en MIVB-app houden rekening met alle aanpassingen en stellen steeds het gemakkelijkste traject voor.  
  • De eerste dagen zal er personeel ter plaatse zijn om alle reizigers zo goed mogelijk te begeleiden. 

Bus 37

Om een directe verbinding aan te bieden tussen het centrum van Ukkel (Heldensquare) en het Zuidstation is bus 37 verlengd vanaf Albert tot Zuidstation via de reisweg van bus 48 via het Rochefortplein en de Koningslaan.

Bus 37 bedient alle haltes van bus 48 op die route.

Haltes richting Zuidstation:

  • Albert: aan de gebruikelijke halte, Besmelaan 92
  • Kemmelberg: Koningin Maria-Hendrikalaan, tegenover nr. 123
  • Laîné: Koningin Maria-Hendrikalaan, tegenover nr. 101
  • Rochefort: Koningslaan 228
  • Servië: Koningslaan 102
  • Koningslaan: Koningslaan 6
  • Zweden: Fonsnylaan 40
  • Zuidstation: Overdektestraat, aan de halte van bus 48 richting Anneessens

Haltes richting Station Linkebeek:

  • Zuidstation: Ruslandstraat 6, aan de halte van bus 48 richting Decroly
  • Zweden: Fonsnylaan 49
  • Koningslaan: Koningslaan 17
  • Servië: Koningslaan 73
  • Rochefort: Koningslaan 213
  • Laîné: Koningin Maria-Hendrikalaan 47
  • Kemmelberg: Koningin Maria-Hendrikalaan 123
  • Albert: aan de gebruikelijke halte, Besmelaan, na nr. 127

Bussen 50 en 52

Bus 50 is omgeleid vanaf Bervoets richting Centraal Station en herneemt dan de route van bus 52 (die tijdelijk niet bediend wordt).

Bus 50 bedient het Zuidstation dus voorlopig niet. Zo kan je naar Zuidstation gaan:

  • vanaf een halte tussen Lot Station en Ukkel Sport: bus 50 tot Sint-Denijs, dan tram 82
  • vanaf een halte tussen Neerstalle en Sint-Denijs: tram 82
  • vanaf Bervoets: tram 82 aan Kastanjes of Union, of bus 49 aan Gerij
  • vanaf Gerij: bus 49
  • vanaf een halte tussen Wiels en Zweden: tram 4 of 82, of bus 49

Zo kan je bus 50 nemen:

  • vanaf Zuidstation: tram 82 tot Sint-Denijs, of metro 2 of 6 tot Hallepoort
  • vanaf een halte tussen Zweden en Wiels: tram 82 tot Sint-Denijs
  • vanaf Gerij: bus 74 tot Bervoets

Tram 82

Tram 82

Vanaf 6 juni 2026 rijdt tram 82 opnieuw tot Kruispunt Stalle en wordt omgeleid naar Dieweg, om zo een bijkomend direct alternatief aan te bieden tussen Ukkel, Vorst en het Zuidstation.

Tijdelijke bus 96

Om het centrum van Sint-Gillis te verbinden met het Zuidstation, wordt tijdelijke bus 96 omgeleid vanaf de Bareel van Sint-Gillis naar het Zuidstation via de Théodore Verhaegenstraat.

Wat verandert er?

  • De haltes Willem Tell en Bethlehem worden opnieuw bediend.
  • De haltes Combaz en Rochefort blijven bediend door bus 50.
  • De haltes Wiels en Gerij blijven bediend door bus 49.

De halte Berthelot wordt niet bediend: de haltes Pierre Decoster (bus 50 - 4 min) en Rochefort (bussen 37, 48, 50 - 4 min) bevinden zich naast deze halte.

Je favoriete lijnen en haltes altijd bij de hand

Bespaar tijd: voeg je favoriete haltes en lijnen toe om direct hun dienstregelingen en verstoringen te bekijken.

Favorieten aanmaken