Paleizenstraat en Rogierstraat

Werkzaamheden in de Paleizenstraat en de Rogierstraat

Van 16 juni tot 31 augustus 2025 staat de vernieuwing van de tramsporen tussen de Rogierstraat (kruispunt inbegrepen) en de Marnestraat (kruispunt niet inbegrepen) op de planning. Vivaqua zal met de werkzaamheden beginnen door de riolering te vervangen.

Hieronder vind je informatie over de impact van de werken op de buurtbewoners, de handelaars en het verkeer in Brussel. 

Aard van de werken

De MIVB exploiteert een netwerk van bijna 300 km tramsporen in Brussel. Na verloop van tijd raken de sporen echter versleten. Om een voortdurende kwalitatieve dienstverlening te garanderen, worden elk jaar meerdere kilometers tramsporen vernieuwd.

De tramsporen in de Paleizenstraat zullen volledig vernieuwd worden voor een verbeterde veiligheid van de reizigers, meer comfort aan boord en vlottere en stillere ritten met de tram. Door de oude tramsporen te vervangen door een modern en duurzaam systeem, zorgt de MIVB voor de mobiliteit van morgen.

Voorlopige planning van de werkzaamheden

 

Maandag 16 juni 2025: Vivaqua begint met het vervangen van de riolering

Maandag 14 juli: de MIVB vernieuwt de sporen tot en met 31 augustus

Verkeer rond de werkzaamheden en openbaar vervoer

Tijdens de volledige duur van de werkzaamheden zal het verkeer onderbroken zijn in de Paleizenstraat, tussen de Rogierstraat en de Marnestraat. Het verkeer zal omgeleid worden: weggebruikers worden gevraagd om de signalisatieborden te volgen.

De voetpaden blijven toegankelijk, maar voor de werken aan de sporen en leidingen zal het wegdek aanzienlijk gewijzigd worden.

Het openbaar vervoer zal verstoord zijn op de lijnen 14, 25, 62, 92, en 93. Bekijk hier alle info over de wijzigingen voor trams en bussen tijdens de werkzaamheden.

Afvalophaling

Er zullen verzamelpunten voor het afval worden ingericht tijdens de volledige duur van de werkzaamheden. Op de kaart kan je zien waar deze verzamelpunten zijn.

Blijf op de hoogte

 

Woon je in de buurt van de werkzaamheden? Via deze kanalen blijf je op de hoogte van nieuws van de MIVB:

  • Je krijgt thuis flyers toegestuurd met informatie over de vooruitgang van de werken.
  • Op zoek naar een alternatief voor je MIVB-ritten? Gebruik de MIVB-app of de multimodale app Floya. Je vindt ook verkeersinfo op onze website en aan de betrokken haltes.