Nieuwe eindhaltes voor de bussen
De bushaltes in de Joseph Bracopslaan zullen binnenkort worden heringericht voor de nieuwe elektrische bussen, die er vanaf 2025 aankomen.
Het gaat om de twee eindhaltes “Westland” (in de Joseph Bracopslaan, tussen de Sylvain Dupuislaan en de oprit van de E19 - R0) en “Moortebeek” (op het einde van de Joseph Bracopslaan), waar respectievelijk buslijnen 53 en 89 enerzijds en bus 46 anderzijds hun eindhalte hebben.
Deze buslijnen worden tegen 2025 elektrisch. Elektrische bussen, dat wil zeggen minder geluid en minder vervuiling. De elektrificatie van de buslijnen vereist echter enkele belangrijke aanpassingen. De nutsbedrijven (Sibelga, Vivaqua) maken van de gelegenheid gebruik om aan hun installaties te werken.
Lijst met links
Planning van de werken
De nutsbedrijven beginnen hun werf midden augustus tot eind augustus (doorsteek Sylvain Dupuislaan) en hervatten vervolgens vanaf 11 september, tot midden oktober (Voorstraat en vervolgens Joseph Bracopslaan).
De MIVB-nutsbedrijven werken vervolgens van midden oktober tot eind 2023. Tegen 2024 zal meer informatie beschikbaar zijn alvorens de inrichtingswerkzaamheden van de MIVB beginnen.
Toegankelijkheid
Tijdens de werken van de nutsbedrijven en de inrichtingswerken van de MIVB zal er een verkeersstrook (alternerend) openblijven om de toegang voor de buurtbewoners te verzekeren.