Binnenkort vernieuwd
De levenskwaliteit van de burgers is essentieel en hierbij speelt een aangename leefomgeving ook een rol. Gezien de slijtage van alle installaties is het belangrijk om de Léon Theodorstraat te renoveren. De tramsporen zijn versleten en zijn binnenkort aan vernieuwing toe. Ook de installaties van het Vivaqua-net verourderd.
In deze context willen de MIVB en de Gemeente Jette van de gelegenheid gebruikmaken om de straat te vernieuwen, van gevel tot gevel, op het gedeelte tussen de haltes Koningin Astridplein (niet inbegrepen) en Station Jette (inbegrepen).
Lijst met links
Doelstellingen van het project
Het project streeft ernaar de algemene levenskwaliteit van de wijk te verbeteren. De heraanleg is een kans om de toegankelijkheid van de tramhaltes Lenoir en Station Jette te verbeteren op lijn 19 maar ook om het verkeer te vergemakkelijken zowel voor het openbaar vervoer als voor de andere weggebruikers.
Daartoe heeft de MIVB een aanvraag tot stedenbouwkundige vergunning ingediend in maart 2021. Deze bouwvergunning is begin april 2022 verleend.
Het openbaar onderzoek van Theodor vond plaats van 1 tot 30 september.
De overlegcommissie vond plaats op 8 oktober 2021.
Heraanlegprincipes
Meer veiligheid en comfort:
- De Léon Theodorstraat zal een bijna gelijkgrondse zone worden. De trottoirs zullen verbreed worden en op eenzelfde niveau met de rijweg gelijkgesteld worden voor een optimaal comfort van de voetgangers.
- De tramhaltes zullen aangepast worden aan de algemene toegankelijkheidsnormen, die ook voor de personen met beperkte mobiliteit moeten kunnen gelden (verhoging van de perrons, installatie van platformen, veiligheidslijn in een contrasterende kleur, podotactiele tegels…).
- De oude tramsporen zullen vervangen worden door nieuwe sporen met trillingsdempende tapijten.
- Het wegdek zal ook vervangen worden door een asfaltbekleding om de geluidshinder te beperken.
- Om het verkeer vlotter te maken en het ongevallenrisico te beperken ter hoogte van de kruispunten zal de Léon Theodorstraat een voorgangsweg worden ten opzichte van de zijstraten.
- Om de veiligheid te garanderen zal er rond de scholen een kleurrijke grondmarkering voorzien worden.
- De straat zal volledig vergroend worden met de aanplanting van 42 nieuwe bomen. De biodiversiteit zal bevorderd worden dankzij de verschillende boomsoorten (hoogstammen maar ook lage aanplantingen).
- De verbreding en het vergroenen van de trottoirs zullen een invloed hebben op het aantal parkeerplaatsen in de Theodorstraat. Er zal een zone met 5 parkeerplaatsen behouden worden ter hoogte van het Garcetpark. Vijf voorbehouden parkeerplaatsen voor personen met een beperkte mobiliteit en 6 leveringszones voor de handelszaken zullen in de zijstraten van de Theodorstraat voorzien worden.
- In het kader van het door de gemeente opgerichte burgercomité “New Theodor” op de werkzaamheden zullen alternatieven worden uitgewerkt voor de parkeerplaatsen die aan de weg worden geschrapt.
Planning
De werken van de nutsbedrijven (Vivaqua, Sibelga, enz.) zullen vanaf mei 2022 en de werken van de MIVB in 2023 plaatsvinden. De fasering van de bouwwerf zal verduidelijkt worden en zal rekening houden met de kalender van de werkzaamheden rond het Kerkhof van Jette.
Winkelen is altijd mogelijk!
Ook al hebben de werken een kleine of grote impact op het wegverkeer, één ding zal constant blijven gedurende het hele traject: de toegang tot de winkels blijft verzekerd en uw winkel- en andere gewoontes kunnen behouden blijven!
Daarbij van zodra de werkzaamheden van start gaan, zullen ter ondersteuning animaties worden gepland, in nauwe samenwerking met de handelaars, de gemeente Jette en het gewestelijke agentschap, hub.brussels.
Move Theodor
Om het leven in de wijk tijdens de werf te vergemakkelijken, organiseert Maestromobile, het mobiliteitsondersteuningsprogramma “Move Theodor” voor de bewoners die in de buurt van de Theodor werf wonen.
Met als doel :
- Alternatieve mobiliteitsopties ontdekken
- Ondersteuning van de mobiliteit van omwonenden
- Bijdragen tot de wijk nieuw leven in te blazen
- De verschillende actoren in een positieve dynamiek betrekken
Voor meer informatie over dit project en het programma kunt u terecht op de website die aan dit project is gewijd.
Infovergadering
Op 4 mei 2022 werd in de gemeente Jette een informatiesessie gehouden over de inhoud van de stedenbouwkundige vergunning en over de fasering van de werf.
Raadpleeg de rubriek "DOWNLOADS" voor de presentatie die werd gegeven.